Satco S21344 5.5 Watt T10 LED; Clear; Medium base; 90 CRI; 2700K; 120 Volt
SKU:
SATS21344
| Watts: | 5.5W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent: | 40W |
| Volts: | 120V |
| Shape: | T10 |
| Base: | Medium |
| ANSI Base: | E26 |
| Finish: | Clear |
| CCT (Kelvin): | 2700K |
| Temperature: | Warm White |
| CRI: | 90+ |
| Lumens: | 450L |
| Beam Spread: | 300 |
| Dimmable: | Yes-Dimmable |
| Hours Rated: | 15000 |
| Product Category: | Tubular |
| Lamp Type: | Tubular |
| Technology: | LED |
| Operating Frequency: | 60Hz |
| Operating Temperature: | -20C (-4F) to +45C (+113F) |
| Safety Listing: | cETLus – Listed |
| Location Rating: | Wet |
| RoHS Compliant: | Yes |
| FCC Compliant: | Yes |
Satco S3012 60 Watt G40 Incandescent; Clear; 4000 Average rated hours; 580 Lumens; Medium base; 120 Volt
SKU:
SATS3012
Satco S3120 20 Watt; Halogen; T3; Clear; 2000 Average rated hours; 300 Lumens; Bi Pin G4 base; 12 Volt
SKU:
SATS3120