Arlington FLBC4580MB Brass InBox Recessed Receptacle Cover Kit
SKU:
ARLFLBC4580MB
| Weight: | 1.800 lbs/each |
|---|---|
| Height: | 5.625″ |
| Width: | 5.625″ |
| Color: | Brass |
| Material(s): | Brass-Plated |
| Size: | Accommodates a 4.5″ diameter concrete box |
| Trade Size: | 1-Gang w/ Low Voltage |
| Comes With: | (1)Slotted Cover (1)Low-voltage keystone holder insert (1)Low-voltage blank insert (1)Low Voltage Divider (1)Leveling ring assembly with flange (1)Blank cover with gasket (1)15A Decorator-Style Duplex Receptacle (3)#8 x 5/8″ Long Screws |
| Available Material | Brass – FLBC4580MB |
Arlington FLBC4580NL Nickel InBox Recessed Receptacle Cover Kit
SKU:
ARLFLBC4580NL
| Weight: | 1.800 lbs/each |
|---|---|
| Height: | 5.625″ |
| Width: | 5.625″ |
| Color: | Nickel |
| Material(s): | Nickel-Plated |
| Size: | Accommodates a 4.5″ diameter concrete box |
| Trade Size: | 1-Gang w/ Low Voltage |
| Comes With: | (1)Slotted Cover (1)Low-voltage keystone holder insert (1)Low-voltage blank insert (1)Low Voltage Divider (1)Leveling ring assembly with flange (1)Blank cover with gasket (1)15A Decorator-Style Duplex Receptacle (3)#8 x 5/8″ Long Screws |
| Available Material | Nickel – FLBC4580NL |
Arlington FLC430 Cam-Box Kit for Installing Security Camera
SKU:
ARLFLC430
| Weight: | 0.900 lbs/each |
|---|---|
| Height: | 7.380″ |
| Width: | 7.380″ |
| Color: | White |
| Material(s): | Plastic |
| Paintable: | Yes |
| Cubic Inches: | 27.0 |
| Knockout Size(s): | 1/2″ and 3/4″ |
| Trade Size: | 27.0 cu. in. |
| Comes With: | (1)NM95 Cable Connector (1)NM94 Cable Connector (1)Mounting Plate (1)Mounting Bracket (1)Box (1)12 Foot Support Wire (2)#8-32 x 5/8″ Long Screws (1)#8 x 3/8″ Long Screw (4)#6 x 1/2″ Long Screws |
| Available Options | 27.0 cu. in. – FLC430 |
Arlington FLC430S Cam-Box Kit for Installing Security Camera
SKU:
ARLFLC430S
Arlington FS420SCL Fixture Box Kit Fan with Adjustable Bar
SKU:
ARLFS420SCL