WAGO 221-2532 Mounting Carrier For Inline Series Splicing Connector – Single
SKU:
WAG221-2532
WAGO 221-2533 Mounting Carrier For Inline Series Splicing Connector – Single
SKU:
WAG221-2533
WAGO 221-2534 Mounting Carrier For Inline Series Splicing Connector – Single
SKU:
WAG221-2534
WAGO 221-2535 Mounting Carrier For Inline Series Splicing Connector – Single
SKU:
WAG221-2535
WAGO 221-500 Mounting Carrier – For 221 Series (24-12 AWG) – Single
SKU:
WAG221-500
| Product Range: | 221 Series |
|---|---|
| For Use With: | WAGO 221 Series Terminal Blocks |
| Accessory Type: | Mounting Carrier |
| Mounting type: | DIN-35 rail, Screw mount |
| Suitable: | for 2-, 3- and 5-conductor 221 Series Splicing Connectors 12 AWG (4 mm²) |
| Width | 17.5 mm / 0.689 inches |
| Height | 77.6 mm / 3.055 inches |
| Depth from upper-edge of DIN-rail | 25.5 mm / 1.004 inches |
| Weight | 9.6 g |
| Pack Size | Single, 10 Pack, 25 Pack |
WAGO 221-502 Mounting Carrier for Terminal Blocks, 2-Conductor Panel Mount Holder, 24–12 AWG – 221 Series – Single
SKU:
WAG221-502
WAGO 221-503 Mounting Carrier for Terminal Blocks, 3-Conductor Holder for 221 Series (24–12 AWG) Compact Lever Connectors – Single
SKU:
WAG221-503
WAGO 221-505 Mounting Carrier for Terminal Blocks, 5-Conductor Panel Mount Holder, 24–12 AWG – 221 Series – Single
SKU:
WAG221-505
WAGO 221-510 Mounting Carrier – For 221 Series (20-10 AWG) – Single
SKU:
WAG221-510
| Product Range: | 221 Series |
|---|---|
| For Use With: | WAGO 221 Series Terminal Blocks |
| Accessory Type: | Mounting Carrier |
| Mounting type: | DIN-35 rail, Screw mount |
| Suitable: | for 2-, 3- and 5-conductor 221 Series Splicing Connectors 10 AWG (6 mm²) |
| Width | 19.3 mm / 0.76 inches |
| Height | 94.2 mm / 3.709 inches |
| Depth from upper-edge of DIN-rail | 28.3 mm / 1.114 inches |
| Weight | 12.2g |
| Pack Size | Single, 10 Pack, 25 Pack |
WAGO 2773-500 Mounting Carrier 2773 Series – For 2773 Series – Single
SKU:
WAG2773-500