New Age America 220 PCS Heat Shrink Butt Connectors – KableSeal
SKU:
NAAHS-220
| Total QTY: | 220 PCS |
|---|---|
| Color: | Multicolored |
| Part Number: | NAAHS-220 |
| Material: | Copper & Polyolefin |
| Finish: | Tin Plated Copper |
| Type: | Butt Connector |
| Applicable Gauge (AWG): | AWG 26-10 |
| Rated Voltage: | 600 Volts |
| Rated Amperage: | 48 Amps |
| Copper Thickness: | 0.41 mm – 1.0 mm |
| Shrink Ratio: | 3:01 |
| Included Components: | 220 PCS Heat Shrink Butt Connectors, Assortment Case, Info Sheet |
| AWG Engraved: | Yes |
| Available Options | 220 PCS | AWG 26-10 |
New Age America 340 PCS Heat Shrink Butt Connectors – KableSeal
SKU:
NAAHS-340
| Total QTY: | 340 PCS |
|---|---|
| Color: | Multicolored |
| Part Number: | NAAHS-340 |
| Material: | Copper & Polyolefin |
| Finish: | Tin Plated Copper |
| Type: | Butt Connector |
| Applicable Gauge (AWG): | AWG 26-10 |
| Rated Voltage: | 600 Volts |
| Rated Amperage: | 48 Amps |
| Copper Thickness: | 0.41 mm – 1.0 mm |
| Shrink Ratio: | 3:01 |
| Included Components: | 340 PCS Heat Shrink Butt Connectors, Assortment Case, Info Sheet |
| AWG Engraved: | Yes |
| Available Options | 340 PCS | AWG 26-10 |
New Age America 660 PCS Heat Shrink Butt Connectors – KableSeal
SKU:
NAAHS-660
| Total QTY: | 660 PCS |
|---|---|
| Color: | Multicolored |
| Part Number: | NAAHS-660 |
| Material: | Copper & Polyolefin |
| Finish: | Tin Plated Copper |
| Type: | Butt Connector |
| Applicable Gauge (AWG): | AWG 22-10 |
| Rated Voltage: | 600 Volts |
| Rated Amperage: | 48 Amps |
| Copper Thickness: | 0.41 mm – 1.0 mm |
| Shrink Ratio: | 3:01 |
| Included Components: | 660 PCS Heat Shrink Butt Connectors, Assortment Case, Info Sheet |
| AWG Engraved: | Yes |
| Available Options | 660 PCS | AWG 22-10 |